1

بازسازی خانه،بازسازی منزل،بازسازی آپارتمان،بازسازی ساختمان

بازسازی خانه

یکی از مهم ترین نکات در بازسازی و نوسازی خانه قدیمی، انجام اصولی پروسه تخریب می باشد. از آنجایی بر انجام پروسه تخریب در بازسازی خانه قدیمی تاکید می شود که کمترین قصور و بی تجربگی در این مرحله احتمال مخاطرات جدی مالی و جانی را می تواند در پی داشته باشد. عملیات تخریب علاوه بر خود خانه مورد بازسازی، می تواند منجر به ایجاد خسارت در ساختمان های اطراف و همسایگان نیز شود؛ به خصوص در مورد خانه های آپارتمانی که علاوه بر همسایگان طرفین، طبقات فوقانی و تحتانی نیز در خطر آسیب های ناشی از تخریب غیر اصولی هستند.

بازسازی خانه،بازسازی منزل،بازسازی آپارتمان،بازسازی ساختمان

قبل از بازسازی باید متخصصین و مهندسین، معماری سازه و ویژگی های آن را بررسی کنند تا بتوان با کمترین هزینه و بدون وارد شدن آسیب به ساختمان نسبت به بازسازی اقدام نمود، بدین منظور نوین کاران آماده است تا به شما عزیزان در پروسه بازسازی ساختمان خدمت رسانی کند.

برای بازسازی ساختمان خود، با ما تماس بگیرید 
 دفتر تهران: 33351632-021

پس در مرحله تخریب بازسازی خانه های فرسوده و قدیمی به مواردی از جمله، استفاده با احتیاط از دریل مخصوص و متناسب با حد تخریب و شناسایی محل های عبور لوله های آب و برق از کف و دیوارهای خانه و مواردی از این دست را مدنظر قرار دهید.

بازسازی خانه های کلنگی

بازسازی خانه های کلنگی

بازسازی خانه کلنگی با توجه به قدمت بالا و عدم امکان استفاده از آن به دلیل داشتن خطرات جانی و مالی برای ساکنین و در حقیقت ریشه ای بودن پروسه بازسازی در این مورد، دارای اصول و فنون خاص خود بوده و انجام آن توسط خود مالک نمی تواند امکان پذیر باشد. استفاده از خدمات یک شرکت بازسازی خانه معتبر و پرسنل متخصص و با تجربه آن هم می تواند از میزان اشتباهات و خسارات احتمالی در فرایند بازسازی خانه های کلنگی بکاهد و هم روند بازسازی را تسریع بخشد. بدین ترتیب پروسه بازسازی خانه کلنگی می تواند شامل مواردی به شرح زیر باشد:

1-   یافتن یک شرکت بازسازی خانه معتبر و با تجربه

2-   بازدید متخصصین و کارشناسان شرکت از پروژه و بررسی موارد فنی و تخصصی

3-   برگزاری جلسه ای میان مالک و متخصصین شرکت جهت مشخص نمودن خواسته های مالک

4-   انجام طراحی و ارائه نقشه خانه بازسازی شده نهایی

5-   تایید نقشه طراحی شده توسط مالک

6-     تعیین زمانبندی و برآورد هزینه های لازم

7-   تعیین فازهای مختلف اجرای عملیات بازسازی و اولویت بندی آنها

8-   نظارت صحیح بر اجرای طرح بازسازی

نوسازی آپارتمان

بازسازی منزل

نوسازی آپارتمان

در نوسازی آپارتمان جهت بازسازی حمام و سرویس بهداشتی آپارتمان، در صورت تشخیص معیوب بودن شیرآلات و تاسیسات سرویس توسط کارشناسان بازرسی بایستی نسبت به تعویض آنها قبل از هر اقدامی در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی آپارتمان اقدام کرد. به عبارتی در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی بهتر است امور بازسازی را به صورت اولویت بندی شده انجام داد.

متداول ترین مراحل و اولویت بندی برای بازسازی سرویس بهداشتی می تواند به صورت عایق بندی دیوارها و کف حمام و سرویس، تعمیر و تعویض تاسیسات و لوله کشی، تعویض و نوسازی کفپوش و شیرآلات باشد.

نکته قابل توجه نوسازی آپارتمان اینست که در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی آپارتمان این است که با هزینه هایی کمتر و ایده هایی خلاقانه می توان فضای داخلی حمام و سرویس بهداشتی را بسیار شیک و فکر شده طراحی کرد؛ به عنوان مثال برای زیبایی تمام و ایجاد تنوع در حمام و سرویس بهداشتی می توان در طراحی دکوراسیون آن از یک گلدان طبیعی زیبا در آن استفاده کرد.

بازسازی آپارتمان

فنون دکوراسیونی زیادی وجود دارند که می توانند به داشتن آپارتمانی با حس و حال جدید کمک کنند، گاهی این فنون بسیار کوچک و جزئی و گاهی با تغییراتی وسیع تر و  بزرگتر در ابعاد همراهند که در این صورت به آنها بازسازی آپارتمان گفته می شود.

پیش از انجام مراحل بازسازی آپارتمان و تعمیرات مربوطه نیاز است پاسخ برخی سوالات مشخص شوند. این سوالات می توانند سوالی از این قبیل:

– می خواهیم کدام فضاهای آپارتمان را مورد بازسازی قرار دهیم؟

– هزینه کردن برای بازسازی و نوسازی آپارتمان تا چه مقدار برای ما مقدور است؟

– فضای بازسازی شده به چه منظور مورد استفاده قرار خواهد گرفت و چه کاربری خواهد داشت؟

– کدام سبک دکوراسیون آپارتمان را در بازسازی انتخاب کرده ایم؟

– میزان اهمیت طراحی برای ما چقدر است؟

– در بازسازی بخش های تعیین شده آپارتمان چه نوع متریال و مصالحی مورد پسند ماست؟

– تکلیف چیدمان آپارتمان بعد از بازسازی چه خواهد شد و ترجیح ما استفاده از کدام وسایل و لوازم خانگی است؟

باشند. پس از یافتن پاسخ این سوالات برای شروع بازسازی آپارتمان بهتر است اولویت بندی به شرح زیر صورت پذیرد:

الویت اول : بازسازی آشپزخانه

الویت دوم: بازسازی سرویس بهداشتی

الویت سوم: بازسازی نشیمن و سالن پذیرایی

الویت چهارم: بازسازی اتاق ها

بازسازی ساختمان

برای بازسازی ساختمان در درجه اول باید اولویت بندی نمود و باید بدانیم که اگر از عمر ساختمان شما زیاد گذشته است و خانه شما به صورت چشمگیری فرسوده و قدیمی شده است بازسازی و نوسازی کردن ان امری بسیار مهم میباشد.اگر قصد بازسازی منزل تان را دارید نکات مهم درباره بازسازی پذیرایی, آشپزخانه و اتاق خواب را در ادامه ملاحظه کنید.

اهمیت نوسازی یا بازسازی ساختمان

نوسازی یا بازسازی ساختمان امری است که امروزه در دنیا به عنوان راهکاری مرسوم برای جلوه بخشیدن به خانه های قدیمی صورت می گیرد. برخی از خانه ها با گذشت چند سال جذابیت اولیه خود را از دست داده و کسل کننده به نظر می رسند، از این رو با بازسازی می توان ظاهر آنها را تغییر داد و به زبان عامیانه خانه را نو کرد. ضعف در ساخت و ساز باعث می شود یک ساختمان قبل از آنکه عمر مفید خود را سپری نماید نیاز به بازسازی پیدا کند. اینجاست که می توان به اهمیت نوسازی و بازسازی پی برد و راهکارهای ویژه برای اجرای آن اعمال نمود.

برای بازسازی منزل از صفر تا صد با کمترین هزینه باید به نکات بازسازی منازل قدیمی توجه نمود.

نکات بازسازی خانه یا منازل قدیمی

با تغییر نیازهای خانواده و همینطور نیاز به تعمیر و نگهداری یک بنا، بازسازی و یا نوسازی اتفاق می افتد گاهی بازسازی بدون در نظر گرفتن همه نیازها و هزینه کل پروژه و همینطور عدم برنام ریزی مناسب انجام می شود که این اشتباهات، صدمات و تلفات زیادی از نظر مالی و همینطور کیفیت کار ایجاد خواهد کرد. چرا بازسازی می کنید؟ چه چیزی باعث تصمیم گیری شما برای بازسازی شده است؟ آیا مطمئن هستید که می خواهید برخی قسمت های خانه خود را تغییر داده و تمایل دارید برای آن هزینه کنید؟ ارزیابی دلایل بازسازی کاری بسیار اساسی است زیرا تصمیم عجوله و نامعقول خسارات زیادی را در بردارد.

تصمیم گیری در اجرا و نوع پوشش دیوار ها

بخش مهمی از یک بازسازی اپارتمان یا یک خانه بیشتر مربوط به دیوارهایی است که نم گرفته شده اند و یا دیوارهایی که باید بر اساس طرح جا به جا شوند.در این مرحله بیشتر به بحث طراحی دکوراسیون داخلی پرداخته می شود .ابتدا باید دیوارهای فرسوده و قدیمی را بازسازی و یا نوسازی کرد.در اکثر اوقات دیوارهای حمال را تخریب نمیکنند به این دلیل که وزن اپارتمان بر روی این دیوارها میباشند. راههایی برای تخریب این نوع دیوارها میباشد که باید با مشورت و کمک مهندسین انجام شود. دیوارهای نمدار و خراب را باید تراشید. به این گونه که سطح روی ان را که گچ میباشد را تا رسیدن به اجر باید بتراشیم. و سپس با دقت کافی دیوار را باید گچو خاک کرد.و بعد از خشک شدن گچ و خاک باید سفید کاری را با گچ شروع کرد تا دیوارها با ظاهری نو و جدید نمایان شوند. شما گزینه های بسیاری پیش رو دارید که باید یکی را به عنوان پوشش دیوار خود انتخاب کنید. پنل های دکوراتیو سه بعدی , پوستر سه بعدی , دیوار پوش , سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و کاغذ دیواری و بسیاری از گزینه های دیگر، همه از جمله گزینه هایی برای انتخاب هستند که در این مرحله در می توانید بهتین نوع پوشش را برای دیوار منزل خود انتخاب کنید. البته بهتر است قبل از انتخاب نوع پوشش ، حتما نمونه کارهای اجرا شده مختلف و متنوعی که ما به شما ارائه می دهیم را به دقت بررسی کنید و با توجه به اصول معماری داخلی تصمیم گیری کنید.

رنگ آمیزی دیوار ها و سقف

در این مرحله از بازسازی ، شما باید دقت کنید که کدام نوع طراحی و نقاشی بیشتر به سلیقه و نظر شما نزدیک تر است. اگرچه معمولا در ایران اغلب کارفرمایان زیبایی و سادگی رنگ سفید را به طرح های مختلف ترجیح می دهند، اما با این حال رنگ های قرمز آبی و سبز و … نیز در معماری امروزه توسط بسیاری از کارفرمایان استفاده می شود. با این حال انتخاب رنگ ساختمان در بازسازی داخلی منزل نیز از جمله مواردی است که کاملا بستگی به سلیقه شخصی خود شما دارد.

نوسازی کف منزل

پس از انجام مراحل بالا به طور اصولی و درست ، باید یک نوع کف را برای منزل شما انتخاب کنیم و باید در نظر داشته باشیم که هر نوع کف ، مشتری منحصر به فرد خود را دارد. برای بدست آوردن اطلاعات بیش تر در این مورد می توانید مقاله بهترین کفپوش برای هر نوعی از ساختمان را بخوانید. همچنین مشاوران گروه ماچوب نیز شما را در انتخاب بهترین کفپوش برای منزلتان یاری خواهد کرد و پس از انتخاب بهترین مدل کفپوش برای منزلتان آن را به بهترین نحو اجرا خواهیم نمود

بازسازی آشپزخانه

اشپزخانه در یک اپارتمان قلب خانه محسوب میشود. اشپزخانه نقش بسیار مهمی در زیبایی دکوراسیون داخلی اپارتمان دارد و معمولا خانم های ایرانی بیشترین زمان را در این فضا می گذرانند. بخصوص امروزه که آشپزخانه ها بصورت اپن می باشند بیشتر در معرض دید هستند. بازسازی آشپزخانه امروزه شامل تعویض کابینت ها , تخریب دیوارها , تخریب آرک های قدیمی و رابیتس کاری ها , نوسازی و یا حتی در صورت لزوم جابه جایی لوله کشی ها , کف سازی , کاشی بین کابینتی و … می باشد. روش های هوشمندانه ای برای ایجاد تغییر و تحول و نو تر به نظر رسیدن آشپزخانه وجود دارد. شما با این تغییرات ساده، آشپزخانه قدیمی خود را به محیطی جدید و مدرن تبدیل می نمایید.
و در نظر داشته باشید که جهت تعویض کابینت ها اگر شما طرفدار سبک کلاسیک می باشید کابینت ممبران پیشنهاد ما به شما می باشد و اگر طرفدار سبک مدرن هستید کابینت های گلاس را پیشنهاد می کنیم.

بازسازی آشپزخانه آپارتمان

بازسازی آشپزخانه در آپارتمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند سهم بسزایی در زیباسازی آپارتمان داشته باشد. به ویژه در بازسازی های کوچک جهت بزرگتر دیده شدن فضا از طراحی اپن برای آشپزخانه ها استفاده می شود که آشپزخانه را در معرض دید بیشتر و حساسیت روی طراحی و دکوراسیون آن را چند برابر می نماید. بازسازی آشپزخانه آپارتمان می تواند شامل مواردی همچون تعویض کابینت ها، تخریب و نوسازی دیوارها و آرک های قدیمی، تعویض و نوسازی لوله کشی ها و شیرآلات، تعویض کفپوش آشپزخانه و کاشی کاری باشد.

برای هریک از این موارد روش های هوشمندانه ای جهت بازسازی و ایجاد تغییرات در آشپزخانه وجود دارد که با اندکی مطالعه و جستجو در سایت های طراحی دکوراسیون و بازسازی می توان آنها را دریافت و با ایده هایی مبتکرانه یک بازسازی آپارتمان هوشمندانه انجام داد.

نکات مهم در بازسازی آشپزخانه:

 • نوسازی درب های کابینت
 • استفاده از ابزار ها و وسایل جدید و مدرن
 • نو سازی کف آشپزخانه
 • تعیین مناسب ارتفاع کابینت ها
 • ساختن یک کانتر زیبا برای ورودی آشپزخانه
 • استفاده کردن از ساختار جزیره ای
 • همخوانی داشتن با دیگر اجزای خانه

بازسازی اتاق خواب

بازسازی اتاق خواب معمولا به نسبت فردی که از آن اتاق استفاده می کند انجام می پذرید. معمولا در اتاق خواب کودک به خصوص اتاق کودک دختر از رنگ های روشن و شاد استفاده می شود . در منزل های قدیمی معمولا کمد دیواری ها از طریق دیوار کشی و چهارچوب فلزی انجام می شد که این مصالح و قطر دیوار های کمد ها فضای زیادی از اتاق را اشغال می نمود اما امروزه در بازسازی اتاق خواب از کمد دیواری های ام دی اف که قطر دیوار های آن ها بسیار کم اما با مقاومت بالا می باشد استفاده می شود.

در نظر داشته باشید که در فرایند بازسازی اتاق خواب ابتدا محل قرارگیری و ابعاد کمد دیواری را مشخص می کنند. کمد دیواری یکی از مهمترین عناصر یک اتاق خواب می باشد که اندازه و متراژ آن وابسته به تخت خواب می باشد , به فرض مثال اگر تخت خواب یک نفره باشد کمد دیواری بزرگ تر و متراژ آن می باشد و اگر تخت خواب دو نفره باشد کمد دیواری کوچک تر در نظر گرفته می شود. ابعاد تخت یک نفره به صورت استاندارد 90 * 2 می باشد و ابعاد تخت دونفره 1.60 * 2 می باشد که نسبت به این ابعاد می توانید در بازسازی اتاق خواب محل قرارگیری کمد دیواری را و چیدمان کلی اتاق خواب را مشخص کنید.

برای انجام بازسازی و انجام کار در مدت زمان معین و در حیطه حریم های اعلام شده حتما نیاز به اخذ مجوز کار است زیرا در صورت عدم رعایت قوانین ممکن است مجبور به متوقف کردن کار یا دست کشیدن از آن و یا تخریب آن شوید که همه موارد گفته شده هزینه و زمان زیادی را اتلاف خواهد کرد.

بازسازی سقف (سقف کاذب)

به یاد داشته باشید که شما در مراحل بازسازی اپارتمان گاهی در حین کار با مسائلی مواجه خواهید شد که به ان فکر نکرده بودید و شما را غافلگیر خواهد کرد.به طور مثال شما قصد بالا بردن سقف خانه خود را دارید. این در صورتی امکان پذیر است که شما روی سقف اصلی خود سقف کاذبی سالها قبل کار کرده باشید و حالا میخواهید با تخریب ان سقف خود خانه را بلندتر کنید. با تخریب طرح قدیمی امکان دارد لوله هایی پشت ان باشد و شما باید انها را زیر سقف کاذب جدید خود پنهان کنید و همین امر باعث میشود که طرح سقف را تغییر دهیید و با استفاده از سقف کاذبی ظریفتر فکر خود را عملی کنید.سقف کاذب کناف در این امر به شما کمک زیادی خواهد کرد.

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

برای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام در درجه اول باید اولویت بندی نمود ، از جمله متداول ترین مراحلی که در فرایند بازسازی حمام و سرویس بهداشتی انجام می گیرد و در اکثر مواقع دیوارهای نمدار خانه ؛ دیوارهای حمام و دستشویی میباشند. به این دلیل که عایق های رطوبتی در این فضاها در گذر زمان فرسوده و از بین میروند و باعث میشوند که دیوارهای مجاور خود را باعث نم گرفتگی میکنند پس قدم اول عایق بندی دیوار و کف ها , تعمیر لوله کشی ها و تاسیسات ، نقاشی دیوار ها و تعویض کاشی ها ، تعویض شیر آلات ها، بازسازی تهویه این مکان ها ، جابه جایی کاسه توالت با فرنگی و طراحی قفسه ها و…. می باشد . البته باید به این نکته توجه نمود که این فضا ها را با عناصری کم هزینه باید تزئین نمود به فرض مثال می توان برای زیبا تر کردن فضای داخلی یک حمام از یک گلدان ، حوله و یک قالیچه مناسب استفاده کرد و آراستگی و زیبایی خاصی را به حمام داد.

در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی اگر کارشناسان بعد از بازدید از حمام و سرویس بهداشتی این تشخیص را دادند که باید شیرآلات و تاسیسات آن تعویض گردد بهتر است که این کار انجام شود با اینکه برای جابه جایی شیرآلات و تاسیسات و تعویض لوله ها هزینه زیادی را در بر دارد خصوصا اگر این جا به جایی از یک دیوار به دیوار دیگری باشد که اگر بودجه و هزینه تغییرات برای کارفرما امکان نداشت می توان برای بازسازی آنها اجسام بزرگ را در جای خودشان نگه می داریم و با آن چیزی که حداقل آن امکان دارد کار بازسازی ساختمان را شروع کنیم که با این کار طراح و کارشناسان ما با خلاقیت و بدون اینکه چیزی را جا به جا کنند می توانند تغییرات زیادی را به وجود بیاورند به فرض مثال برای بازسازی یک وان حمام قدیمی اگر بنا به بفرض قصد جا به جایی آن را داشته باشیم بدون در نظر گرفتن هزینه جابه جایی و تغییر لوله کشی ها و جابه جایی تمام وسایل و خرابی هایی که برایمان پیش می آورد باید از جابه جایی آن صرف نظر کرد و می توان همان وان قدیمی را با براق کردن و صیقل دادن رویه آن با نصف مبلغ جابه جایی جذابیت , سادگی و زیبایی را در فضای این حمام به وجود آورد .

تعویض پنجره ها

برای عایق کردن فضای خانه از خارج شدن انزی گرمایشی و سرمایشی میتوانید پنجره های خانه خود را به روز و تعویض کنید. پنجرها علاوه بر عایق حرارتی منزل شما و کاهشبرخی از  هزینه ها ؛ نقش مهمی در عایق صوتی خانه شما نیز میتواند بازی کند. علاوه بر اینها نقش زیادی در زیبایی اپارتمان شما نیز دارد مخصوصا از بیرون اپارتمان.

تعویض درب و پنجره قدیمی با درب و پنجره دوجداره upvc

هزینه بازسازی ساختمان یا قیمت بازسازی آپارتمان

هزینه ای که صرف ساخت یک بنا می شود بسیار گران تر از هزینه ای است که برای بازسازی مصرف می شود، از این رو با توجه به مسائل اقتصادی بازسازی مقرون بصرفه تر خواهد بود. قیمت بازسازی آپارتمان در بیشتر سایت ها و ژورنال های مربوطه بر اساس مترمربع گزارش می شود و کمینه و بیشینه ای برای آن در نظر گرفته می گردد. اما باید توجه داشته که تعیین هزینه بازسازی آپارتمان به صورت متر مربعی با گستره بزرگی مواجه می باشد. چرا که میزان و کیفیت مواد و متریال به کار رفته، میزان تغییرات و سطح انجام کار در این موارد بسیار تاثیرگذار است. این موارد دست به دست هم می دهند تا بازسازی را به عنوان یک گزینه مهم برای ایجاد تغییر و تحول در ساختمان نشان دهند.

قیمت بازسازی خانه

لازم به ذکر است که قیمت های مذکور به طور میانگین بوده و بسته به نوع و کیفیت متریال مصرفی و دستمزد بالا یا پایین نیروی انسانی می تواند متفاوت باشد.

متوسط هزینه بازسازی آپارتمان

بسیاری از منابع، هزینه بازسازی آپارتمان و قیمت تمام شده برخی تغییرات و متریال ها را به صورت مواردی شامل زیر قیمت گذاری می کنند:

 • هزینه تغییر کفپوش: با توجه به نوع متریال آن از متری ۳۰ هزار تا ۲۰۰ هزار تومان
 • هزینه تغییر دیوار پوش: بسته به متریال آن از متری ۳۰ هزار تا ۱۲۰ هزار تومان
 • هزینه کاغذ دیواری: با در نظر داشتن برند آن از رولی ۳۰ هزار تا ۳۰۰ هزار تومان
 • هزینه رنگ آمیزی دیوار: از متری حدود ۶ هزار تا ۸ هزار تومان
 • هزینه سقف کاذب: بسته به متریال آن از متری ۴۰ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان
 • هزینه نورپردازی: بسته به نوع اجرا می تواند بسیار متفاوت باشد.
 • هزینه تعویض درب و پنجره: بسته به برند آنها از متری ۲۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان
 • هزینه طراحی کمد و قفسه: بسته به متریال به کار رفته در آنها از متری ۱۵۰ هزار تا ۳۰۰ هزار تومان
 • هزینه تعویض کابینت: بسته به متریال آن از متری ۵۵۰ هزار تا ۲ میلیون تومان
 • هزینه تعویض روشویی و سینک: بسته به برند از ۱۰۰ هزار تا۸۰۰ هزار تومان
 • هزینه تعویض شیرآلات: بسته به جنس و برند آنها می تواند بسیار متنوع باشد.
 • هزینه تاسیسات داخلی: با در نظر داشتن نوع سیستم لوله کشی و تاسیسات آن متنوع می باشد.

هزینه بازسازی خانه

قیمت بازسازی خانه

بهتر است هزینه بازسازی خانه به خصوص هزینه بازسازی خانه قدیمی توسط شرکت یا پیمانکار مجربی برآورد گردد تا امکان ایجاد اشتباه و خطا در آن به کمترین حد خود برسد. هزینه بازسازی خانه با توجه به خواسته های مدنظر مالک می تواند متفاوت باشد.

بازسازی خانه های قدیمی با کمترین هزینه

بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه می تواند یکی از خدمات یک شرکت بازسازی خانه خوب و معتبر باشد. در هر صورت هزینه های بازسازی خانه بخصوص در سطوح عمیق تر و مربوط به بخش های اصلی و بنای خانه هزینه بر میباشد اما با مدیریت درست و استفاده از روش های منطقی می توان بازسازی ارزان خانه را انجام داد.

شرکت بازسازی آپارتمان،منزل،خانه،ساختمان